Wielu ludzi ma najróżniejsze lęki i obawy, co do źródła których zupełnie nie będą sobie zdawać sprawy. Jak pokazuje praktyka lęki te w wielu przypadkach swoje podłoże mają w traumatycznych zdarzeniach mających miejsce lata temu, których się nie pamięta, a jakie są zakorzenione głęboko w podświadomości. Psycholodzy wykorzystują wiele metod na to, żeby zająć się nimi skutecznie, a jedna z nich to Hipnoza.

Zjawisko wprowadzania ludzi w hipnotyczny trans, który nie jest ani jawą ani snem, jest od wieków znane. Bardzo powszechnie praktykowali je szamami i kapłani, i z powodzeniem wykorzystują także współcześni psycholodzy. Rzecz jasna dzisiaj wszystko odbywa się bezpiecznie i zgodnie naukową wiedzą, przez co hipnoterapia jest uznawana za bardzo bezpieczną a jednocześnie mającą dużą skuteczność. Jedną z częściej wykorzystywanych technik w takich seansach leczniczych jest regresja hipnotyczna.

W metodzie tej psycholog próbuje wrócić ze wspomnieniami pacjenta do czasu, gdy pojawiły się nieprzyjemne wydarzenia. Jeżeli pozna je ostatecznie, to z dużym prawdopodobieństwem uda się też te lęki i traumy wyeliminować, niejednokrotnie do tego wystarczy raptem kilka spotkań. Jeszcze do niedawna na temat takich metod leczenia krążyło mnóstwo mitów i nieprawdziwych informacji. Dziś zwiększająca się liczba psychologów zaczyna się zapisywać na jakiś kurs hipnozy, co im pozwala nabyć umiejętności konieczne do tego, żeby samemu zacząć leczenie w ten sposób pacjentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To warto też przeczytać

Atuty które wynikają z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Oferta agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się profesjonalnie, a więc wielu zleceniodawców zdecydowanych…

W jaki sposób przygotować usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym odbiorcom?

Wiele zaczyna się od zebrania z kontrahentem i ustalenia układów usługi gastronomicznej.…

Co to jest dietetyczny catering

Od pewnego czasu dużą popularność zyskał Catering dietetyczny Warszawa Piaseczno, bardzo dobrze…

Jakim sposobem rozwiązywać własne kłopoty – kilka sprawdzonych porad

Gdy konstruujemy lokal mieszkalny, to w pewnym momencie stajemy przed przymusem wykonania…