ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Płytki z cegły na ścianę – interesujący pomysł na urządzenie wnętrza

Szukając ciekawej inspiracji na urządzenie wnętrza w rustykalnym stylu można pomyśleć o kupnie płytek wykonanych z prawdziwych cegieł. Takie płytki od jakiegoś czasu cieszyć się zaczęły sporym zainteresowaniem klientów, ponieważ niezwykle ciekawie się prezentują. Nie produkuje się ich w sposób maszynowy, a cięte ze starych pochodzących z rozbiórki budynków.

Tego typu cegła na ścianę Wrocław w wielu przypadkach została wypalona w dziewiętnastym wieku, i charakteryzuje się wyjątkowym wyglądem. Oczywiście takie cegły po rozebraniu budynku nie będą się nadawały do położenia na ścianie, z takich też powodów muszą być odpowiednio przygotowane.

Aby to wykonać tnie się je na paski o grubości około dwóch centymetrów, przez co z pojedynczej cegły wykonać można kilka takich pasków. Najbardziej pożądane są zewnętrzne ścianki, mają one różnego rodzaju obicia czy wgniecenia, przez co praktycznie każdy pasek wygląda inaczej. Lecz paski środkowe także bardzo ładnie się prezentują, i można z nich wykonać niezwykle ciekawą aranżację.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław są naklejane przy pomocy odpowiedniego kleju, tym samym uzyskując imitację muru z cegły. Ciemna kolorystyka cegły prezentuje się bardzo ładnie z fugami o jasnej barwie, przypominającymi typową zaprawę, ale użyć również można innych barw. Wiele firm sprzedających takie płytki ma także w ofercie dedykowane narożniki, wycinane z jednej cegły. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w niezwykle elegancki sposób obudować krawędzie, na przykład na ścianach czy kominkach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Sprawdź koniecznie ofertę naszej firmy na wibroprasa do kostki brukowej, jeżeli masz firmę układającą kostkę brukową, to taki sprzęt jest niezbędny w niej. On bardzo ułatwia pracę.

Dodaj komentarz