Budownictwo, Przemysł

Hydraulika siłowa – gdzie się ją stosuje

Współczesny przemysł wykorzystuje wiele technologii, w tym również z takich, które wymyślone zostały przed wieloma laty. Ta ostatnia kwestia na przykład dotyczy hydrauliki siłowej, jakiej pierwsze początki sięgają wielu lat temu. Oczywiście współcześnie ta technologia została bardzo mocno rozwinięta w stosunku do tego co było kiedyś, lecz główna zasada działania pozostała ta sama. Generalnie układy hydrauliczne składają się z kilku głównych elementów.

Bazę stanowią trzy z nich, czyli pompa, przewody i siłowniki. Lecz często dokładane są też inne mechanizmy, mocno zwiększające zakres funkcjonalności. Elementy te łączone są w jeden mechanizm, działający pod dużym ciśnieniem. Pompa jest odpowiedzialna za wytworzenie roboczego ciśnienia, które przy pomocy wytrzymałych przewodów jest doprowadzane do siłowników powodując ich ruch.

Wykorzystanie elementarnych praw fizyki daje możliwość otrzymania naprawdę dużych sił, dlatego też wykorzystanie układów tego typu jest szerokie. Stosuje się je powszechnie tam, gdzie potrzebna będzie duża wydajność. Czyli na przykład w przemyśle budowlany, energetycznym czy górniczym, lecz również rolnictwie i motoryzacji. Układy hydrauliczne mogą mieć zróżnicowane gabaryty oraz wydajność. Największe z nich obsługiwać mogą łyżki czy dźwigi o wielu tonach, przy tym generując bardzo dużą siłę. Projektami i realizacją takich mechanizmów dużo firm się zajmuje, dlatego też raczej nie będzie dużego problemu z realizacją takiego zlecenia.

Przy projektowaniu są obecnie wykorzystywane nowoczesne narzędzia i programy informatyczne, które zawierają bazy gotowych elementów wraz ze wszystkimi parametrami technicznymi. Ułatwia to znacznie proces projektu, ale też i późniejszego wykonania, ponieważ używa się typowych elementów, cały czas dostępnych. Jest to wygodne rozwiązanie również ze względu na dostępność części zamiennych. Jeśli taki układ ulegnie awarii, to odwiedzić można jakiś pompa hydrauliczna sklep i kupić w nim co potrzebne.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Firma zajmuje się produkcją wypełnień z włókien poliestrowych oraz pianki poliuretanowej. Oferowana jest sprzedaż hurtowa produktów. Profesjonalna krojownia i szwalnia oraz nowoczesny park maszynowy pozwalają na produkcję poduszek zwykłych oraz premium. Sprawdź pianki poliuretanowe tapicerskie.

    +Reklama+

Dodaj komentarz