ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Które opony wybrać – opony samochodowe sezonowe i całoroczne?

W przypadku opon samochodowych kwintesencją jest między innymi stan bieżnika. Od niego to zależy, czy możemy pozostać dopuszczeni do jazdy pojazdem. Jeżeli bieżnik jest niesłychanie starty w zasadzie mówimy, że pojazd podróżuje na „łysych oponach”. W owym czasie auto nie powinno odjeżdżać na drogę, gdyż stwarza niebezpieczeństwo również dla innych kierowców, jak i dla samego siebie. Zatem w przypadku startego bieżnika wypada wymienić opony na innowacyjne. Co prawda tak zwany „niedzielny kierowca” nie zna tego kłopotu, bo sporadycznie użytkuje własny pojazd, ale są sytuacje, gdzie i on jest zmuszony do zmiany opon.

Nienagannie bo wiemy, że ogumienie ma obowiązek być zmieniane przynajmniej raz do roku – https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/. Ze względu na powierzchnie i temperatury rozróżniamy opony na sezon letni (obejmujący też wiosnę) oraz zimowy (z jesienią włączając). Wtenczas to należy wymienić opony, lecz każda bardziej zorientowana figura będzie wiedzieć, iż nie jest to nieodzowność, gdyż jesteśmy w stanie kupić tak oznaczane opony całoroczne.

Jesteśmy w stanie jednakże posiadać komplet opon letnich oraz zimowych oraz jeżeli należycie eksploatujemy własny pojazd, zamiast co roku kupować nowatorskie możemy je zmieniać, dotąd do dopóki nie stracą swej przyczepności. Co ważne mamy parę rodzajów bieżnika w zależności od tego po jakiej powierzchni będzie poruszał się pojazd. Może to być bowiem jazda terenowa po drogach gruntowych, gdzie wówczas opony mają bieżnik gruby, wypukły i głęboki. Kiedy jeździmy po miejskich ulicach i autostradach bardzo dobre są opony bieżnikowane drobnymi oraz stosunkowo płaskimi rowkami, a w wypadku nawierzchni pośredniej między terenową, a uliczną najprzyzwoiciej sprawdza się bieżnik o rowkach średniej głębokości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Kompleksowa oferta serwisu i sprzedaży łodzi motorowych. Można zlecić prace od mechaniki po design. W ofercie są nowe i używane łodzie motorowe oraz silniki stacjonarne i zaburtowe. Obsługa obejmuje zakup, rejestrację i ubezpieczenie łodzi. Szczegóły dostępne na stronie sprzedaż łodzi motorowych.

    +Reklama+

Dodaj komentarz