Motoryzacja, Transport

O czym należy pamiętać wybierając sportowy tłumik

Jeśli ktoś będzie chciał poprawić parametry albo wygląd swojego samochodu, to niejednokrotnie będzie się decydował na poddanie go jakiemuś tuningowi. Przeważnie właściciele aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do którego zalicza się między innymi wymienienie tłumika na sportowy model. Normalne tłumiki są projektowane tak, aby zapewnić możliwie dużo wyciszenia, a kwestia mocy silnika jest tu mniej istotna.

W modelach sportowych zwiększa się przepływ spalin, co z jednej strony skutkuje zwiększeniem mocy jednostki napędowej, lecz z drugiej także się zmienia dźwięk wydawany przez samochód. Jeśli jednak decydował się ktoś będzie na takie rozwiązanie, to pamiętać powinien o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim takie tłumiki przelotowe muszą być zgodne z przepisami, które aktualnie obowiązują, zwłaszcza jeśli chodzi o ich głośność.

Dobre firmy, na przykład takie jak RM motors w swojej ofercie posiadają produkty spełniające ten warunek, lecz na rynku można też trafić na modele, jakie mogą nie przejść badań okresowych albo spowodować że policja zatrzyma dowód rejestracyjny. Ważna też będzie odpowiednia jakość wytworzenia, to znaczy w pierwszej kolejności użyte do produkcji materiały, lecz również dostosowanie do konkretnego modelu auta. Jeśli ktoś zamierza iść jeszcze jeden krok dalej, to pokusić się może o montaż w swoim samochodzie downpipe audi. Rozwiązanie to również powiększyć może dodatkowo moc silnika o kolejne kilka koni mechanicznych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz