Budowa swojego wymarzonego domu będzie się wiązać z wieloma obowiązkami. Nie da się tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, wylać je i rozpocząć stawianie ścian. Należy też współpracować z różnymi fachowcami, a jednym z nich będzie geodeta. Jego pomoc będzie potrzebna kilku sytuacjach.

Pierwsze spotkanie często ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, między innymi po to aby poznać dokładnie jej położenie. Przyda się to też do postawienia ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnych sporów z którymś z sąsiadów. Mając znaleziony plan budynku trzeba go ustawić w odpowiedni sposób na obszarze działki. To również będzie zadanie geodety, który wszystko zrealizuje opierając się na mapie projektowej. Na takiej mapie należy umieścić zarówno mieszkalny budynek, jak też wszystkie instalacje.

Jeżeli dokumentacja będzie całkiem zatwierdzona i inwestor otrzyma pozwolenie na rozpoczęcie budowy, to obowiązkowo trzeba wyznaczyć na działce miejsce, w którym zostanie postawiony budynek. To także należeć będzie do obowiązków geodety, który musi zamontować w tym celu w wyznaczonych miejscach specjalne znaki. Mają one duże znaczenie, bo w oparciu o nie robione będą fundamenty. Na tym etapie ustala się także dokładne położenie wszystkich przyłączy, jeśli przebiegać one będą pod ziemią. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na budowie, już po jej skończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko wykonane zostało zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To warto też przeczytać

Atuty które wynikają z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Oferta agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się profesjonalnie, a więc wielu zleceniodawców zdecydowanych…

W jaki sposób przygotować usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym odbiorcom?

Wiele zaczyna się od zebrania z kontrahentem i ustalenia układów usługi gastronomicznej.…

Jakim sposobem rozwiązywać własne kłopoty – kilka sprawdzonych porad

Gdy konstruujemy lokal mieszkalny, to w pewnym momencie stajemy przed przymusem wykonania…

Marki, jakie sprzedają własne wyroby w Kopalni Zdrowia

Marki, które oferują własne wyroby w Kopalni Zdrowia to firmy warte uwagi.…