Nowoczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z najróżniejszych materiałów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem wiele różnych zalet, i dlatego stało się tak popularne. Najczęstszą jego postacią są najróżniejsze folie, które mają naprawdę szerokie zastosowania. Przede wszystkim folia PCV jest elastyczna, a jednocześnie wytrzymała i trwała.

Nawet zginanie wiele racy nie spowoduje jej pękania, a przy tym ma ona dużą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, dzięki czemu może stanowić doskonały termiczny izolator. Ta cecha jest wykorzystywana przy następnym popularnym zastosowaniu takiej folii, którym są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać zachodzących na siebie pasków, przez jakie po przesunięciu da się przejść lub przejechać wózkiem.

Jednocześnie w normalnym stanie takie paski przylegają do siebie dokładnie, i skutecznie zapobiegają uciekaniu ciepła. Przy takich zastosowaniach dużym plusem jest też to, że paski z takiej przesłony można zabarwić na rozmaite kolory. Standardowo robi się je z bezbarwnego tworzywa, lecz jest też możliwość jego zabarwienia na jeden z kilku kolorów. Mniej widocznym, ale bardzo ważnym miejscem wykorzystania takich folii są przegrody spawalnicze. Mają one na celu ochronę miejsca, w którym przebywa spawacz przed emisją szkodliwego promieniowania świetlnego oraz odpryskami. I właśnie do tego celu PCV świetnie się nadaje, ponieważ folia o grubości jedynie połowy milimetra pochłania w zasadzie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To warto też przeczytać

Atuty które wynikają z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Oferta agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się profesjonalnie, a więc wielu zleceniodawców zdecydowanych…

W jaki sposób przygotować usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym odbiorcom?

Wiele zaczyna się od zebrania z kontrahentem i ustalenia układów usługi gastronomicznej.…