ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Dywan do pokoju – jak kupić najbardziej odpowiedni i nie przepłacić za niego

Podczas szukania dywanu dla siebie trzeba zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych kwestii, a jednak z nich to wybranie materiału, z jakiego są wykonane. Odwiedzając jakiś sprawdzony tanie dywany sklep internetowy od razu można będzie zauważyć, że takich materiałów jest co najmniej kilka. Oczywiście będą one wpływały na cenę, lecz również na właściwości i funkcjonalność. W zależności od swojego składu dywan sznurkowy do salonu może być miękki i puszysty lub nieco bardziej szorstki, a także w zupełnie inaczej izolować termicznie, co ma na przykład duże znaczenie dla ogrzewania podłogowego. Dlatego też przez ostatecznym wyborem należy dobrze się zastanowić czego od dywanu się oczekuje, i wówczas dopiero szukać odpowiedniego wzoru dla siebie.

Jeżeli w pomieszczeniu nie będzie ogrzewania podłogowego, to zastanowić się można nad wełną. Dywany pokojowe oraz chodniki do przedpokoju na metry wykonane z tego materiału są bardzo przyjemne w dotyku i miękkie. Przez swoją elastyczność nie ulegają odkształceniom, nawet jeśli postawione na nich zostaną ciężkie meble. Wełna bardzo dobrze reguluje atmosferę w pomieszczeniu, dzięki czemu można w ten sposób zadbać o dobrą formę domowników. Trzeba jednak przy niej uważać na zbyt dużą wilgoć, ponieważ pojawić się wtedy mogą pleśnie i grzyby.

Kłopotu z wilgotnością nie będzie w przypadku dywanów zrobionych z polipropylenu. Tworzywo to sprawdza się bardzo dobrze na podłogach z ogrzewaniem, a dzięki dużej odporności na wodę może być też stosowane na zewnątrz. Niektórzy producenci robią z niego wycieraczki do butów zewnętrzne, ze względu przede wszystkim na wspomniane cechy. Jeśli ktoś nie będzie chciał wydawać zbyt dużo na prawdziwą wełnę, a jednocześnie marzy mu się ciepło i przytulność, to może pomyśleć o akrylu.

Właściwości tego tworzywa sprawiają, że dywan sznurkowy do salonu wykonane z niego przypominają w dużym stopniu te z wełny, a równocześnie są znacznie tańsze. Dodatkowo akryl jest łatwy w czyszczeniu i nie ma problemów z usunięciem różnych plam, nie blaknie także pod działaniem promieni słonecznych, długo utrzymując intensywne kolory.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz