ARTYKUŁ SPONSOROWANY Biznes, Finanse

Zadłużenia hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

Od roku 2009 na stworzonym przez nas rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się wobec tego ilość nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów innowacyjnych, proponowanych przez deweloperów, jak również i tych z tak zwanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona pomiędzy innymi trudniejszym dojściem do kredytów hipotecznych, banki wymagają większej dyspozycji spłacenia zaciągniętego kredytu, a w związku z tym właściwego kryterium dochodowego – Trinity Finance. Taka sytuacja powoduje też, iż wiele domów przeznaczonych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za często nieduże pieniądze.

Wolno w takim razie nabyć relatywnie niedrogo taki dom, jednak pozostaje kwestia remontu. Powstaje w tym momencie pytanie, czy można zdobyć w banku kredyt hipoteczny nie na kupno, ale na remont takiego domu. Często okazuje się, iż banki nie odmawiają od razu udzielania tego typu kredytów hipotecznych, jednak jeszcze bardziej prześwietlają kredytobiorców niż przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu lub lokalu mieszkalnego.

Sprawą najważniejszą albowiem dla banku, blisko kryterium popłatnego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, gdyż to jest jakkolwiek istota zadłużenia hipotecznego. Jeśli w takim razie wartość samego domu przeznaczonego do remontu jest stosunkowo niewielka, a kredytobiorca chce zdobyć w formie kredytu kwotę niemało wyższą, powstaje kłopot stosownego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach ocenienia wartości takiego domu instytucje finansowe wysyłają swoich przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu przybliżonego nieruchomości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na skup złota Trójmiasto – tutaj skupimy twoje złoto, srebro, monety, znaczki czy pocztówki, a nawet militaria. Przyjdź i poznaj wycenę swoich przedmiotów.

Dodaj komentarz