W naszej strefie klimatycznej zimową porą często się pojawiają temperatury poniżej zera, z tego też powodu ogromną rolę odgrywa ogrzewanie pomieszczeń. Mieszkańcy bloków przeważnie zapewnione je będą mieć albo z pobliskiej elektrociepłowni albo używają piecyków gazowych, natomiast właściciele prywatnych domów muszą o wszystko sami zadbać. W domach montuje się rozmaite piece, nadal często spotkać można kotły na stałe paliwa, typu pellet Zamość.

O tym, jaki rodzaj opału zostanie użyty, zależało będzie od budowy kotła i posiadanych parametrów. Poszczególne rodzaje opału mają też różne właściwości, i pod tym względem również należy policzyć wszystko dokładnie przed zrobieniem zakupów. Najlepsze parametry jeśli chodzi o cieplną wydajność ma ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji odbiorcy dostają bardzo wydajny produkt, którego zużycie jest najmniejsze spośród wszystkich innych. Nie kosztujący tyle, ale też i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten typ opału uznaje się za nowoczesny i ekologiczny, robi się go ze sprasowanych trocin.

Dzięki niskiej wilgotności drzewny pellet jest znacznie wydajniejszy niż drewno, a oprócz tego cechuje się niską zawartością siarki i popiołu. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest niska cena, która wynosi ponad dwa razy mniej niż cena za węgiel, lecz ze względu na wartość opałową będzie go potrzeba też dwukrotnie więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To warto też przeczytać

Atuty które wynikają z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Oferta agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się profesjonalnie, a więc wielu zleceniodawców zdecydowanych…

W jaki sposób przygotować usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym odbiorcom?

Wiele zaczyna się od zebrania z kontrahentem i ustalenia układów usługi gastronomicznej.…

Obszernie wyposażony punkt sprzedaży ze sprzętem dla rolników oraz do wykorzystania w ogrodach

PRIDESKLEP.PL to obszernie zaopatrzony punkt sprzedaży ze sprzętem rolniczym i do wykorzystania…