Budownictwo, Przemysł

Jakie są najważniejsze typy opon do widłowych wózków

Użytkowanie wózków widłowych, podobnie jak i wielu innych pojazdów, jest związane co jakiś czas z potrzebą wymiany opon. W czasie pracy ogumienie się bowiem zużywa, w niektórych przypadkach nawet dość szybko. Tempo tego zużywania zależne jest chociażby od tego, na jakiej nawierzchni jeżdżą takie wózki i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeżeli opona do wózka widłowego Lubartów zużyła się zbyt mocno, to będzie ją trzeba wymienić na nową, gdyż ewentualna eksploatacja może być nawet niebezpieczna.

Aktualnie najpopularniejsze są dwa typy tego typu opon, różniących się ceną i właściwościami. Najbardziej popularne są pompowane opony do wózka widłowego Chełm, wyposażone niejednokrotnie w dętki. Ponieważ są one wypełnione powietrzem, to mają bardzo dobre amortyzujące właściwości.

Bardzo dobrze sprawdzają się do jazdy po nierównych podłożach, i przewożenia wymagających ostrożności, delikatnych rzeczy. Pośród tej rodziny opon przeważnie są stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem opony samochodowe. W niejednym zastosowaniu lepiej jednak się sprawdzą pełne opony. Środek w nich jest wypełniony specjalną gumą, co przekłada się na dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Nie ma w ich przypadku kłopotu z przebiciem i stratą ciśnienia, co w niektórych przypadkach ma naprawdę duże znaczenie. Lecz ten typ opon cechuje się także mniejszą elastycznością, dlatego nie sprawdzi się w sytuacjach, gdy trzeba będzie przewozić jakieś delikatne przedmioty.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz