ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Uprawnienia wymagane do holowania przyczepy kempingowej

Razem z przystąpieniem do Unii Europejskiej, zmieniły się nieco przepisy regulujące ich sprzedaż. Przede wszystkim dziś mogą być rozprowadzane jedynie i wyłącznie takie haki, jakie mają całkowitą homologację europejską. Kupując hak holowniczy do przyczepy kempingowej, warto zapoznać się z oznaczeniami, na nim zawartymi – jeśli chodzi o kempingową, zobacz na kampery nowe. Każdy hak, który posiada homologację ma bowiem nadrukowaną małą literkę e i numer kraju, w którym homologacja pozostała wykonana.

Też na terenie naszego kraju, są w stanie być od momentu wejścia do Unii, sprzedawane haki, jakie posiadają taką homologację. Nim jednakże zdecydujemy się na zakup wyznaczonego haka, należałoby wcześniej dowiedzieć się, jaki jego rodzaj będzie słuszny dla naszej idealnej przyczepy kempingowej.

W sklepach z częściami motoryzacyjnymi haki nie są tak ogólnodostępne, jak ma prawo nam się wydawać. Z reguły są one sprowadzane na właściwe zamówienia konsumentów. Skutkiem tego w pewnych sytuacjach warto poszukać firmę, jaka jest zarówno producentem, jak oraz dystrybutorem tego typu urządzeń. Możemy wyróżnić trzy rodzaje haków holowniczych. Pierwszy z nich jest instalowany do samochodu na stałe.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz