ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Panele winylowe – z jakiego powodu warto je kupić

Szukając ładnego i trwałego rozwiązania na wykończenie podłóg w swoim domu na pewno pomyśleć warto nad winylowymi panelami. Są one oferowane w dużej liczbie wzorów i motywów, a ich liczne zalety powodują, że rozwiązanie to jest na długie lata. Winyl to bardzo trwały materiał, konstrukcja takich paneli dysponuje kilkoma jego warstwami.

Producenci na górną powierzchnię kładą dodatkowo przezroczystą warstwę poliuretanu, który zapewnia wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne. Takie panele świetnie sprawdzają się nie tylko w domach i mieszkaniach, lecz również w obiektach użyteczności publicznej, w których natężenie ruchu jest znacznie większe. Aktualnie w sklepach jest całkiem spory wybór winylowych paneli, klienci zaczynają je wybierać w miejsce klasycznych. Przedkłada się to na duże zróżnicowanie jeśli chodzi o kolory i wzory, zarówno w motywach przypominających drewno, jak też w różnych kształtach geometrycznych.

Mała grubość oraz bardzo dobra przewodność cieplna sprawiają, że panele winylowe świetnie się sprawdzają przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas ich przyklejenie do posadzki przy pomocy specjalnego kleju. Montaż taki wymagał będzie idealnie równego podłoża, podobnie zresztą jak klasyczne wpusty. Przy klasycznym montażu zalecane jest zastosowanie specjalnych podkładów, dzięki którym się wyrówna nierówności. Jeżeli wszystko wykonane zostanie w prawidłowy sposób, to bez żadnego problemu taka podłoga może wytrzymać długie lata użytkowana.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz