ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Jakim sposobem działa kserokopiarka i czy warto kupić to urządzenie, czy wydzierżawić?

Kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, jakie umożliwia kopiowanie dokumentów bądź innych artykułów graficznych w postaci papierowej. Działanie kserokopiarki jest oparte na procesie elektrofotografii, który umożliwia powielanie obrazów na papierze. Proces kopiowania startuje się od pomieszczenia oryginału na szkle skanera kserokopiarki.

Później, światło lampy skanującej przesuwa się po nowatorskim dokumencie, czytając wiadomości o jego treści i obrazach. Te wiadomości są w następnej kolejności emitowane do układu sterowania kserokopiarki, jaki włącza bieg elektrofotografii. W tym momencie, na powierzchni bębna fotoreceptorowego zostaje naładowana elektrycznie warstwa foto-przewodząca, a po pewnym czasie nałożona na nią jest warstwa ładunku elektrostatycznego o przeciwstawnym znaku.

To właśnie dzięki temu, w punktach, gdzie światło z lampy skanującej odbiło się od bieli papieru, ekwipunek elektrostatyczny zostaje zdjęty, natomiast w miejscach, gdzie obraz lub tekst występuje, ładunek pozostaje nienaruszony – dzierżawa drukarek. W następnej kolejności, na bęben jest nanoszony toner, który przylega do miejsc naładowanych elektrostatycznie. Tonery są mikroskopijnie drobnymi drobinkami proszku, jakie są przyciągane do ładunku elektrostatycznego na bębnie. Tonery są w większości wypadków wykorzystywane w formie kartek, ale poniektóre kserokopiarki używają szczególnych bębnów tonerowych. Tonery są później przenoszone na papier poprzez przepuszczenie go między bębnem fotoreceptorowym a wałkiem przenoszenia. Proces ten nazywa się transferem. Na końcu, toner jest zapamiętywany na papierze poprzez podgrzanie i dociskanie go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz