ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Zdrowie a uroda – jak dbać?

Lato obfituje w wiele owocowych rarytasów, na jakie z tęsknotą czekamy przez większą część roku. Nie ma lepszych witamin, jak te, pochodzące ze świeżo zerwanych z drzewa czy krzaka owoców, dojrzałych w słońcu, przepojonych zapachem świeżości.

Niemalże każdy owoc jest o wiele bardziej wartościowy od kolorowej tabletki witaminowej z apteki. Których witamin dostarczamy organizmowi podjadając w ogrodzie? Truskawki pojawiają się na krótko, prawidłowo jest w związku z tym do granic możliwości wykorzystać ich zalety. Są zdumiewającym źródłem witamin C, A i B. Upraszczają przyswajanie żelaza z innych produktów, poprawiają trawienie tłuszczu i białka, zmniejszają ciśnienie i neutralizują substancje rakotwórcze – sprawdź acai berries sklep. Poprawnie wpływają na skonstruowany przez nas nastrój. Czy ktoś wie, że czereśnie opóźniają proces starzenia? Zawierają dużo witaminy C, A, B i flawonoidy. Neutralizują działanie wolnych rodników, a tym samym spowalniają starzenie się skóry. Oczyszczają organizm z toksyn. Maliny są bogatym źródłem witaminy C oraz błonnika.

Oprócz innych składników mineralnych mają witaminę E oraz kwas foliowy. Witamina C wzmacnia prowadzoną przez nas odporność – sok malinowy jest w szeregu przypadków używany przy przeziębieniach i stanach grypowych. Powinny zajadać się nimi kobiety planujące ciążę – ze względu na znaczną ilość kwasu foliowego. Wiśnie, jakich możemy spotkać parę odmian, zawierają także witaminę C, korzystnie działają na cerę, oczyszczają organizm ludzki z toksycznych substancji. Poprawiają pracę układu krążenia. Pamiętajmy wobec tego o podskubywaniu takich witamin prosto z krzaka, niemniej jednak także o tym, że z ich ilością nie należy przesadzać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. +Reklama+
    Klinika dentystyczna w Katowicach to miejsce, gdzie zdrowie jamy ustnej staje się priorytetem. Pacjenci mogą liczyć na precyzyjną diagnostykę i skuteczne leczenie, prowadzone przez doświadczony zespół specjalistów. Udaj się na wizytę do stomatolog Katowice, jeżeli masz problemy z zębami, nie lekceważ tego.

Dodaj komentarz