ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jakie są opcje alternatywnego ogrzewania swoich domów

Posiadacze domów mają duże możliwości w temacie ogrzewania budynków. Rzecz jasna niezmiennie największym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju instalacje centralnego ogrzewania, lecz często wybierane są dodatkowo inne rozwiązania.

Coraz większą popularnością cieszą się na przykład piecyki na pellet. Są one bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznych kominków, gdyż nie potrzebują pracochłonnego montażu. Wystarczy przy pomocy odpowiedniej rury przyłączyć je do przewodu kominowego, żeby cieszyć się ciepłem we wnętrzu. Zależnie od wielkości piece takie zagrzać mogą nawet do kilku pomieszczeń, sprawdzą się więc doskonale jako uzupełnienie klasycznego ogrzewania.

Bardzo dobrze sprawdza się również ogrzewanie przy wykorzystaniu kominków. Tu do dyspozycji jest parę możliwości, w tym naprawdę skuteczne kominki z płaszczem wodnym. W przypadku tego rozwiązania wodne wkłady kominkowe posiadają między dwoma ściankami cienką warstwę wody, która zostaje nagrzana od płomieni w środku. Kominek połączony jest z instalacją centralnego ogrzewania, i poprzez pompowanie wszystko rozprowadzone zostanie po całym domu.

Rosnącą popularnością wśród odbiorców cieszą się także wkłady kominkowe gazowe. Ich ogromną zaletą jest szybkość i łatwość obsługi, bowiem nie trzeba przygotowywać kawałków drewna, rozpalać ognia a na koniec pozbywać się popiołu. W wielu przypadkach wręcz nie ma innej możliwości, jeżeli ktoś kominek będzie chciał mieć u siebie, gdyż kolejne regiony zabraniają palenia drewnem i węglem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz