Zdrowie

Jak wybrać odpowiednie buty dla swojego dziecka

Rodzice małych dzieci bardzo dobrze wiedzą, jak dużo muszą wydać na zakup obuwia i odzieży. Przeważnie co roku wymieniać trzeba cały zestaw, tak letni jak i zimowy. Ze względu na oszczędności być może będzie kusiło, aby wybierać jakieś tańsze rzeczy, gdyż i tak za kilka miesięcy nie będą się one nadawały do noszenia. Lecz oszczędności takie szybko odbić się mogą na zdrowiu, w szczególności dotyczy to noszonego obuwia. Najtańsze buty mogą bowiem spowodować różnego rodzaju kłopoty ze stopami, w skrajnym przypadku wymagające nawet ortopedycznego leczenia.

Dlatego też zdecydowanie postawić należy na obuwie jakiegoś dobrego producenta, jeżeli nawet będzie za nie trzeba więcej zapłacić. Kupując takie buty dla dzieci trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych szczegółów. Przede wszystkim warto przyglądnąć się wykonaniu, czyli między innymi materiałom, z jakich wszystko zostało uszyte. Bardzo dobrze sprawdza się w tej roli naturalna skóra, jaka jest wytrzymała i solidna, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort przy noszeniu. Obowiązkowo przyglądnąć się także trzeba stanowi podeszw, które powinny być miękkie i elastyczne. Dużo rodzajów obuwia ma podeszwy twarde, co dla parolatków na pewno nie jest wygodne do noszenia.

Tak samo jak obuwie zbyt ciężkie, jakie szybko może spowodować zmęczenie stóp. Wielu rodziców dokupuje od razu wkładki profilowane, co jest niestety nie najlepszym pomysłem. Takie wkładki należy używać jedynie wtedy, gdy zlecone to zostanie przez ortopedę, bo w przeciwnym wypadku można zrobić dziecku krzywdę. Na koniec warto omówić jeszcze jedną ważną rzecz, to znaczy wybranie rozmiaru. Ze względu na wygodę przy noszeniu buty nie powinny być dłuższe niż kilka milimetrów niż długość stopy, wówczas dziecko przechodzi bez problemów w nich cały sezon. Z pewnością należy unikać kupowania na zapas, bowiem czasem się nie uda wstrzelić w rozmiar po upływie paru miesięcy czy nawet lat. Dużo lepiej będzie zobaczyć jakiś sklep typu https://riccardo.pl/buty-dla-dzieci, niewykluczone że znajdą się w nim jakieś promocje czy wyprzedaże.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz