ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Czy warto kupić do domu buldoga francuskiego

W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością się cieszą buldogi francuskie. Wynika to z tego, że są one świetnymi towarzyszami, nadającymi się idealnie do domów w których mieszkają dzieci. Ich łagodny charakter wraz z wesołym usposobieniem sprawiają, że momentalnie zdobywają sympatię i status pełnoprawnego domownika. Francuskie buldogi nie są dużymi psami.

Z reguły ich waga nie przekroczy 15 kilo, a maksymalna wysokość niewiele więcej niż trzydziestu centymetrów. Dzięki temu bez problemów trzymać je można nawet w małym mieszkaniu, oczywiście pamiętając o regularnym wyprowadzaniu. Odpowiednia porcja ruchu jest przy nich wskazana, lecz nie ma potrzeby przesadzania z nią, nawet osoby mające zapędy do leniuchowania sprawdzą się bardzo dobrze w roli opiekunów.

Podczas tych spacerów uważać jedynie trzeba na nadmierne upały, gdyż buldogi nie znoszą dobrze wysokich temperatur. Natomiast jeżeli chodzi o samą opiekę to specjalnie wymagające nie są. Nie trzeba ich czesać cały czas, bo ich sierść mało wypada. Natomiast trzeba zadbać o oczy i uszy, co pozwoli zapobiec powstawaniu zapaleń. Niestety ta rasa dość często choruje, trzeba więc w miarę możliwości dbać o ich kondycję i zdrowie. Na pewno takiego psa kupować należy wyłącznie w pewnej hodowli, a taką można znaleźć na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki słowa buldog francuski na sprzedaż. Wówczas można być pewnym, że będzie on miał odpowiedni charakter jaki ma ta rasa, co w przypadku jakiś krzyżówek będzie niestety nie do przewidzenia.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz