ARTYKUŁ SPONSOROWANY Biznes, Finanse

Zwrot podatków za pracę zza granicy – jakim sposobem uzyskać?

Polacy to właśnie dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej są w stanie obecnie podejmować swobodnie zatrudnienie w znacznej większości krajów członkowskich. Migracja Polaków przybrała formę migracji zarobkowej. Duże bezrobocie w Polsce oraz znaczna różnica w warunkach życia oraz skali dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w dużym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Państwa wysokorozwinięte nieraz przyciągają fachowców z krajów o niższym poziomie rozwoju. Oferują im atrakcyjne warunki zatrudnienia i również rozliczenia podatku holandia. Z możliwości wyjazdów zagranicznych niezwykle wielokrotnie korzystają studenci i pracobiorcy naukowi. Zwłaszcza źle prezentuje się sytuacja na rynku pracy dla absolwentów w Polsce.

Szkolnictwo nie jest dobrane do bieżących potrzeb rynku, kładzie zbyt rozległy nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie wygodną. Okoliczności pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to głównie naukowców, doktorów i inżynierów, jacy nie mają w kraju do dyspozycji stosownych, maszyn, urządzeń i laboratoriów.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz