ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Terapia długoterminowa i lekarstwa przeciwko depresji

Depresja u kobiet ma prawo być postrzegana, jako prędzej oraz częściej występująca niż depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako bardziej skłonne na depresję, która w dodatku w szeregu przypadków pozostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, iż kobiety nieczęsto zgłaszają się do lekarza, a to sprawia, że depresja rzadziej pozostaje nierozpoznana. Faktem jest jednakże, iż są różnice fizjologiczne między mężczyznami i damami, jakie czynią kobiety o wiele bardziej skłonne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Panie mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a co więcej zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Lekarstwa zawierające hormony płciowe także mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dość w wielu przypadkach wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co akcentuje leczenie uzależnień radom. Najczęściej rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

W wielu przypadkach kobieta czuje lęk, głównie lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W czasie dwóch tygodni po porodzie z reguły zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest najogromniejsze po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, że zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W żmudnej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji może być także zagrożone dziecko.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Chcesz się dowiedzieć jak odzyskać kobietę, czy jest to w ogóle możliwe? Sprawdź informacje na mojej stronie. Tam znajdziesz informacje, że jak najbardziej jest to możliwe, z moją pomocą oczywiście jest to możliwe. Masz taki problem? Zgłoś się do mnie.

Dodaj komentarz