ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Psycholog dla dziecka radzi – jakim sposobem kurować nerwicę u potomka?

Własnością charakterystyczną zaburzeń lękowych jest to, iż lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wyznaczonej sytuacji. Do tej grupy zaburzeń zalicza się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, często nazywane też lękiem panicznym. O ich istocie stanowi nagłe pojawienie się lęku bez żadnych przyczyn.

Jego nasilenie jest tak gigantyczne, że odczuwający go człowiek zaczyna się panicznie bać – pomóc ma prawo tus gdańsk. Stąd również objaśnienie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami lęku doznania emocjonalne są o wiele silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady strachu nie mają charakteru ciągłego, są w stanie jednak pojawić się nieraz w różnych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły towarzyszą im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub też ucisk w skroniach, a też w szeregu przypadków pojawia się pocenie się i uczucie duszenia się. Osoba dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś marnego, umrze, czy też ulegnie wypadkowi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz