ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Jakie płótno na obraz zakupić?

Tkanina to materiał z przyjemnością użytkowany do dekorowania. Można to robić na dużo sposobów, a jednym z nich jest malowanie artystyczne tkanin. Można wykorzystać do tego celu proste farby akrylowe zakupione w sklepach dla plastyków, niemniej jednak w takim układzie pomocny będzie również szczególny preparat, jaki trzeba połączyć z akrylami w stosunku jeden do jednego.

Takie środki masowego przekazu kupić można w specjalistycznych sklepach. Są w nich też dostępne farby przeznaczone tylko do malowania na materiałach – z tym, iż są droższe od akryli. Do malowania można używać gotowych szablonów, farbę nanosi się na tkaninę pędzelkami.

Warto również sięgnąć po specjalne pisaki służące do narysowania konturów i dodatki, jak podobrazia. Wizerunek naniesiony na tkaninę musi wybitnie prawidłowo wyschnąć. Wymaga również utrwalenia – robi się to za wsparciem żelazka, prasując tkaninę albo przez coś delikatnego (np. przez bawełnianą chusteczkę), albo od zewnętrznej. Do utrwalania służy też piekarnik – musi być nagrzany do słusznej temperatury, a tkaninę umieszcza się w nim na parę minut.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz