Usługi

Niezapłacone długi – czy jest sposób na bezpieczną ich redukcję

Całkiem niedawno jeszcze żadnych problemów nie było z tym, aby dostać dużą kwotę pożyczki w zasadzie bez żadnych informacji o swoich finansach. Sporo osób postąpiła w taki sposób, wiele z różnych powodów zdecydowało się również na skorzystanie z usług różnego rodzaju instytucji finansowych. Jednak życie jest nieprzewidywalne, i w pewnych przypadkach mogło się okazać, że pewne osoby przestały radzić sobie ze spłacaniem wszystkich zobowiązań.

Jeżeli kogoś dopadła choroba albo stracił pracę to faktycznie mógł mieć takie problemy, jakie nawarstwiały się dodatkowo, jeśli pojawili się komornicy albo windykatorzy. Tego typu spirala związana z zadłużeniem może spowodować wiele problemów w życiu, na szczęście dziś dostępny jest pewien sposób na to, aby wszystko radykalnie przerwać i zacząć całkiem od zera. W roku 2009 w naszym systemie prawnym pojawiła się bowiem konsumencka upadłość, przeznaczona dla indywidualnych konsumentów, którzy nie mogą płacić swoich rachunków.

Jeśli ktoś będzie chciał czegoś więcej się dowiedzieć na jej temat, to może w wyszukiwarce wpisać słowa upadłość konsumencka kancelaria i przejrzeć otrzymane wyniki. Osoby które się starają o upadłość konsumencką muszą spełniać kilka warunków. Po pierwsze nie można być przedsiębiorcą, a oprócz tego opóźnienia w spłacaniu muszą wynosić co najmniej kilka miesięcy. Taki konsument musi złożyć do sądu odpowiedni wniosek, wraz z dokładną informacją o aktualnej sytuacji. Sąd przeanalizuje szczegółowo dokumenty, i w oparciu o nie podejmie ostateczną decyzję.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz