Moda, Uroda

Jakie wady i zalety posiadają wybielające paski

Idealnie białe zęby to marzenie niejednej osoby. Jednak nieodpowiednia higiena, palenie papierosów czy picie kawy w większych ilościach sprawiają, że do śnieżnej bieli jednak trochę brakuje. Z tego też powodu dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju wybielające zabiegi, robione w gabinetach stomatologicznych. Jeśli jednak ktoś miał nie będzie na taki zabieg finansowych możliwości, to zdecydować się na przykład może na użycie wybielających pasków.

Ta metoda także cieszy się coraz większą popularnością, chociażby ze względu na znacznie niższe koszty i łatwe użycie. Zanim się jednak sięgnie po tę metodę, to warto się dobrze zapoznać ze sposobem stosowania i możliwymi zagrożeniami. Jeżeli taki zabieg zostanie nieprawidłowo zrobiony, to narazić się można na jakieś problemy. Paski do tej metody wykonane są z elastycznego tworzywa, jakie zostało nasączone substancjami chemicznymi. Przeważnie to będzie nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru, oba są silnymi utleniaczami. Paski trzeba regularnie nakładać na wszystkie zęby, dociskając je dokładnie.

Całość wybielania powinno trwać do kilku tygodni, a rezultaty utrzymują się później przez kilka miesięcy. Jak można więc zobaczyć samo stosowanie wcale nie jest trudne, wymaga jedynie regularności i dokładności w nakładaniu pasków. Z reguły metoda ta nie powoduje żadnych poważnych skutków ubocznych, ale przy jakiś wątpliwościach należy skonsultować wszystko ze swoim stomatologiem. Dokładność ma o tyle znaczenie, że jeśli paski dobrze się nie będą stykały z zębami, to pojawić się mogą miejsca o mniejszym wybieleniu, często bardzo widoczne nawet z większej odległości.

Poza tym używany na takich paskach preparat jest mocny, dlatego należy zachować dużą ostrożność i w miarę możliwości unikać dotykania dziąseł. Może to bowiem spowodować rozmaite podrażnienia, a nawet poważniejsze uszkodzenia. Więcej w temacie stosowania takich pasków przeczytać można na różnych stronach internetowych, jakie na przykład się znajdzie wpisując w wyszukiwarce hasło białe zęby.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz