Budownictwo, Przemysł

Czemu warto w halach i magazynach stosować odpowiednie kurtyny

Praca na hali produkcyjnej czy magazynie często się wiąże z tym, że bez przerwy jest konieczność otwartych bram czy drzwi. Bierze się po prostu ze względów praktycznych, gdyż często przez takie miejsce przechodzić będą ludzie albo przejeżdżać jakieś pojazdy. Jeśli za każdym razem będzie trzeba coś otwierać i zamykać, to byłoby to mocno uciążliwe. Pozostawienie z kolei nie zabezpieczonego niczym otworu to jednak ryzyko tego, że odczuje się bardzo szybko w środku działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych, przykładowo niskiej temperatury czy wiatru.

Dlatego też w takich przypadkach bardzo dobrze się sprawdzają najróżniejsze kurtyny magazynowe. To rozwiązanie jest znane i używane od wielu lat, między innymi z tego powodu że jest bardzo praktyczne i wygodne. Typowe kurtyny składają się z pasków foliowych mających różną grubość. Dzięki temu są one wytrzymałe i dość odporne na uszkodzenia mechaniczne, a równocześnie mają dużą elastyczność.

Mogą mieć też różną kolorystykę, w zależności od miejsca montażu i potrzeb zamawiającego. Dużą popularnością cały czas się cieszą przezroczyste wersje, ale jeśli ktoś nie chce, żeby wszystko było widać przez nie, to pomyśleć może o jednym z wielu kolorów. W związku z tym że takie paski wiszą pionowo, to między nimi można bez problemów przechodzić czy przejeżdżać jakimś pojazdem, a po paru chwilach wrócą one do pierwotnego kształtu. Skutecznie ochraniają one przed wiatrem, różnicami temperatur czy pyłem, można też za ich pomocą dzielić pomieszczenia na mniejsze fragmenty.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz