Budownictwo, Przemysł

Jakie jest podstawowe zastosowanie króćców pomiarowych

Wykonując najróżniejsze przemysłowe instalacje niezwykle istotne będzie zapewnienie ich dokładnego pomiaru. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa ich działania, ponieważ wszelkie rozszczelnienia czy nagłe wzrosty ciśnienia spowodować mogą poważne konsekwencje. Dlatego też inżynierowie stosują rozmaite pomiarowe układy, których zadaniem jest mierzenie między innymi ciśnienia, przepływu czy temperatury.

Niejednokrotnie wykorzystywane są do tych celów na przykład króćce producent. Mają one kształt niedużych rurek z gwintem, które wkręca się w specjalne otwory w rurach. Jest to łatwa w montażu i tania metoda, która jednocześnie daje sporo możliwości i umożliwia precyzyjne pomiary wszystkich ważnych parametrów. Króćce dostępne są w wielu różnych odmianach i rodzajach, dzięki czemu łatwo je można dopasować do konkretnych potrzeb. Przeważnie mają one ustandaryzowane parametry techniczne, takie jak długość i średnica gwintu, dzięki czemu stosować je można w różnego typach instalacjach.

W zależności od miejsca użycia taki króciec pomiarowy może być wykonany z różnych materiałów. Przeważnie będzie to zwykła stal, lecz w wielu przypadkach może to też być stal kwasoodporna albo nierdzewna. Raczej nie będzie również problemu, jeżeli ktoś potrzebował będzie wykonać coś niestandardowego. W takim przypadku należy wykonać szczegółową specyfikację potrzebnego elementu i jego techniczny projekt, a króćce producent w ustalonym czasie zrobi złożone zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz