ARTYKUŁ SPONSOROWANY Tech, IT

Internetowa strona – jakie są etapy jej projektowania

Decydując się na uruchomienie własnej internetowej strony liczyć się trzeba z tym, że jej wykonanie zająć może nieco czasu. Dużo oczywiście będzie zależało od tego, jak duży zakres funkcjonalności i treści należy przygotować, lecz w każdej sytuacji etapy będą podobne do siebie.

Po pierwsze rozpocząć należy od tego, żeby znaleźć firmę która zajmie się wszystkim. Najlepiej się to zrobi korzystając w wyszukiwarki, po podaniu w niej hasła strona internetowa można przejrzeć uzyskane wyniki i zdecydować się na coś. Pierwszym z etapów każdego projektu jest szczegółowe ustalenie wymagań i oczekiwań.

Etap ten jest bardzo ważny, bowiem na podstawie przeprowadzonej analizy przygotowywany jest zakres prac do zrobienia i ich koszty. Jeśli wszystko zostanie wstępnie ustalone, to trzeba te ustalenia zapisać pod postacią umowy, obowiązkowo z ujęciem terminu oraz ceny do zapłacenia. Podpisana umowa to sygnał do tego, że do swojej pracy przystąpić mogą graficy i programiści. Proces tworzenia serwisu i przygotowywania wszystkich funkcjonalności jest najdłuższy, a po jego zakończeniu przystąpić trzeba do testów sprawdzających.

W czasie nich niejednokrotnie pojawi się konieczność jakiś poprawek, tak żeby wszystko funkcjonowało bez błędów i niedoróbek. Po skończeniu testów strona zostaje przenoszona na widoczny w internecie adres i udostępniana użytkownikom. Często wcale nie będzie to koniec współpracy, ponieważ jeśli zaczną się pojawiać nowe pomysły, to także trzeba będzie je zaplanować i później wykonać prace.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz