Dom, Ogród

Folie stosowane w ogrodnictwie – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Jakiś czas temu jeszcze dużym zainteresowaniem się cieszyły rozmaite szklarnie. Lecz szkło, mimo że ma sporo zalet, to również jeden duży minus, czyli cenę. Z tego też powodu branża ogrodnicza zaczęła powszechnie korzystać z najróżniejszych folii, które dają podobny zakres funkcjonalności, a jednak mniej kosztują. Obecnie w sprzedaży jest dostępnych ich sporo typów, z tego też powodu każdy bez problemów powinien wybrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że poszczególne Folie ERG Bieruń znacznie się różnią parametrami technicznymi i wytrzymałością, a co się z tym wiąże także i cenami. Pierwszą rzeczą, nad którą pasuje się zastanowić, jest to na jak długo planuje się zakupić takie okrycie. W sklepach są bowiem dostępne folie na jeden rok, czy też więcej, i w zależności od tego posiadają one odpowiednią grubość i dodatkowe wzmocnienia. Rzecz jasna folie jakie są przeznaczone na dwa sezony, to znaczy okres wiosenny i letni z reguły wytrzymują sporo dłużej, lecz nie jest to regułą.

W lepszych foliach pojawiają się w ich składzie różne dodatki zwiększające mechaniczną wytrzymałość. Ważnym parametrem jest także przepuszczalność słonecznego światła, jaka powinna wynosić przynajmniej dziewięćdziesiąt procent. Dzięki temu promienie słoneczne będą w odpowiedniej ilości docierać do roślin, dają im odpowiednie warunki rozwoju. W części przypadków może się również przydać perforowanie, jakie zapewnia lepszy obieg powietrza i w ten sposób chroni przed rozwojem różnych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz