ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Tablica manipulacyjna – jak samemu taką zrobić

Jedną z popularniejszych edukacyjnych zabawek w ostatnich czasach są tablice manipulacyjne. Tablice te są mało skomplikowane do wykonania, a równocześnie doskonale przykuwają uwagę dzieci i mocno rozwijają ich wyobraźnię i zdolności manualne. Wytwórcy tablic oferują ogromną ich różnorodność. W sprzedaży znaleźć można modele duże i małe, o kilku czy nawet kilkudziesięciu częściach.

Elementy takich tablic też bywają niezwykle różnorodne, dzięki temu dorośli mogą wybrać taki ich układ, który będzie najodpowiedniejszy dla ich malucha. Ceny za tablice edukacyjne dla dzieci zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a przy największych wersjach kończyć się mogą na kilkuset. W dużym stopniu zależą od jakości wykonania i od tego, co na nich jest przymocowane. Ale taka tablica manualna może zostać również zrobiona samodzielnie. Jeśli ktoś ma choć trochę zdolności manualnych, to bez większego problemu powinien sobie z czymś takim poradzić. W pierwszej kolejności rozpocząć należy od znalezienia odpowiedniej podstawy.

Może ona być wykonana z deski drewnianej, bardzo dobrze nadaje się też na to sklejka o odpowiedniej grubości. Deskę czy sklejkę trzeba dociąć do odpowiedniego wymiaru, a potem zeszlifować dokładnie wszystko, żeby nie pozostawić żadnej ostrej krawędzi. Po przemalowaniu odpowiednią dla dzieci farbą można się zabrać za dokręcanie pozostałych elementów. Te zaś mogą być bardzo różne, zależnie od tego co zostanie znalezione. Bardzo dobrze będą się tu sprawdzać różnego rodzaju zębatki, przełączniki i pokrętła, które uczą dzieci różnych nowych ruchów, ucząc jednocześnie cierpliwości i wytrwałości.

Na takiej tablicy można też przyczepić przedmioty z klawiszami, przykładowo stary telefon, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeżeli rodzice nie boją się hałasów, to można też pomyśleć o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, te elementy bardzo dobrze będą stymulować słuch malucha. Decydując się na taką opcję pamiętać należy o tym, że tablica edukacyjna musi być w pełni bezpieczna dla używających jej dzieci, z tego też powodu wszystko się na nie musi dobrze trzymać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Zapoznaj się z naszą ofertą na rozwój dzieci Łódź poprzez nasze warsztaty. Zobacz ofertę warsztatów dla dzieci w Potędze Umysłu.

Dodaj komentarz