Tech, IT

Zamienniki tuszów i tonerów – czy opłaca się je używać

Używanie na co dzień drukarek w firmie wiąże się z tym, że w zależności od modelu co pewien okres czasu kończy się w nich tusz albo toner. W niejednym przypadku zakup tego typu materiałów eksploatacyjnych będzie konieczny nawet raz w miesiącu, ale czasami wystarczy to zrobić raz na parę lat. Jeśli ktoś potrzebuje dużo drukować, to w przypadku oryginalnych produktów ogólne koszty tego będą dość wysokie, dlatego warto zastanowić się nad zakupem jakiś zamienników. Wytwórcy sprzętu drukującego rzecz jasna bardzo niechętnie patrzą na coś takiego.

W końcu oferowane przez nich tonery do drukarek Canon stanowią całkiem sporą część ich sprzedaży, i niejednokrotnie cała strategia jest pod to podporządkowana. Tłumaczą to też tym, że nieoryginalny tusz do drukarki spowodować może pogorszenie jakości wydruku czy przyczynić się nawet do uszkodzenia urządzenia. Dużo zależeć będzie tak naprawdę od tego, jaki zamiennik zostanie wykorzystany.

Rzeczywiście najtańsze produkty tego typu mogą mieć kiepską jakość i nie zapewnić niezbędnych parametrów. Lecz na rynku działa też dużo firm, które mają swoje tusze Epson zamienniki na faktycznie dobrym poziomie, nie ustępując niczym pod względem jakości materiałom oryginalnym. A dla klientów z pewnością naprawdę dużym plusem będą ceny, różniące się nawet o kilkadziesiąt procent. Jeśli ktoś potrzebuje wydrukować kilka kartek w miesiącu, to stanowić to zapewne dla niego nie będzie dużej różnicy. Ale jeśli takich tonerów czy tuszów trzeba kupić kilka na miesiąc, to przy zakupie zamienników można naprawdę sporo zaoszczędzić.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz