Planując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy podstawowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową i gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie ma zachodzić na drugą i powinny być należycie oddzielone. Część reprezentacyjna, tak zwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym rejonie można sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Muszą być to kwiaty oraz krzewy o długim okresie kwitnienia, bądź też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jak sama nazwa uwypukla ma być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew warszawa. Łączy się to z tym, że ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie detale małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy pokaźny trawnik umożliwiający gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia i najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu prowadzonej przez nas działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. Przede wszystkim ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich szczegółów jak: śmietniki lub kompostowniki.

W tej części również wolno umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszystkie niezbędne nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w czasie, kiedy trawniki są suche. Jest to spowodowane lepszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa w owym czasie o dużo prawidłowiej znosi koszenie.

Dodaj komentarz
To warto też przeczytać

W jaki sposób nadać kuchni nietuzinkowego wyglądu poprzez listwy wykończeniowe?

Nie jest tak łatwo wybudować dom. Prace związane z tym są nadzwyczaj…

Pompa ciepła – na jakie korzyści możesz liczyć?

Prawidłowo będzie właściwie przygotować się do zakupów, jakie mamy dokonać. Należy na…

Obszernie wyposażony punkt sprzedaży ze sprzętem dla rolników oraz do wykorzystania w ogrodach

PRIDESKLEP.PL to obszernie zaopatrzony punkt sprzedaży ze sprzętem rolniczym i do wykorzystania…

Dlaczego należałoby zainwestować w fotowoltaikę?

W ciągu kilku ostatnich lat gloria fotowoltaiki znacznie wzrosła zarówno w Polsce,…