Czasami wiemy, czego chcemy, ale w momencie zakupu opcje nas dezorientują. Aby ułatwić Ci ten proces i dokonać dobrego wyboru, odpowiedzieliśmy na niektóre z tych pytań w tym przewodniku.

Jak działa odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacz bezworkowy działa jak konwencjonalny, z tą różnicą, że nie musisz przechowywać brudu w jednorazowych workach, ponieważ oprócz filtrów oddzielających kurz od powietrza, jego zbiornik można wyjmować i myć.Możliwość polegania na technologii filtrowania i zmywalności jej osadów sprawia, że ​​odkurzacz zawraca powietrze czystsze, generując wydajniejsze czyszczenie. Zobacz na stronie https://www.interaktywna.pl/styl-zycia/dom/czy-warto-wymienic-swoj-odkurzacz-na-odkurzacz-bezprzewodowy/

Ten czynnik jest o wiele bardziej istotny, niż się wydaje, ponieważ oprócz dobroczynnego wpływu na nasze płuca przyczynia się do powstania modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, w którym konserwacja i ponowne użycie odgrywają fundamentalną rolę.(2).

Jakie są zalety odkurzacza bezworkowego?

Prawdopodobnie teraz zastanawiasz się, co odkurzacz bezworkowy może wnieść do Twojego domu, czego nigdy wcześniej nie robił odkurzacz workowy. W tym celu zostawiamy listę głównych zalet, jakie oferują te odkurzacze.

 1. Zbiornik cyklonowy. Odkurzacze bezworkowe mają zwykle mniejszą pojemność niż te, które mają. Jest to raczej zaleta, niż zakładanie niedoboru, gdyż mniejszy rozmiar jego osadu ułatwia cyklonowy ruch powietrza, lepiej oddzielając pył od powietrza. Funkcja ta jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę w odniesieniu do chorób takich jak astma czy alergia, która jest jedną z najczęstszych chorób według danych INE za rok 2020 (3).
 2. Czyszczenie. Prawdą jest, że odkurzacze workowe gwarantują mniejszy kontakt z kurzem, ponieważ worki są szczelne, ale ponieważ nie można ich wyjąć, nie gwarantują idealnego umycia Twoich rzeczy. Odkurzacze bezworkowe pozwalają na demontaż i oddzielne mycie zbiornika i filtra, zapewniając lepsze czyszczenie sprzętu.
 3. Filtry HEPA. Większość odkurzaczy bezworkowych zawiera te filtry, które zmniejszają obecność alergenów w powietrzu, zapewniając lepszą jakość powietrza. Stosowanie tych filtrów jest również zalecane w celu zmniejszenia efektu alergii wywołanej przez roztocza występujące u psów i kotów.(4).
 4. Oszczędzanie. To najbardziej oczywista zaleta posiadania odkurzacza bez worka, główne oszczędności, jakie dzięki temu uzyskujesz: nie musisz kupować worka, aby móc z niego korzystać!
 5. Modele kompaktowe. Większość odkurzaczy bezworkowych oferuje bardziej kompaktowe i lżejsze modele, które są wygodniejsze w użyciu i przechowywaniu.

Jakie są rodzaje odkurzaczy bezworkowych?

Każdy dom jest inny i ma inne potrzeby, ale posiadanie odkurzacza bezworkowego jest możliwe w każdym domu. Jak prawidłowo używać odkurzacza bezworkowego? Jak każde urządzenie, odkurzacz bezworkowy wymaga konserwacji, aby zmaksymalizować jego żywotność. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo używać odkurzacza.

 1. Nie blokować linii ssących. Wydaje się to oczywiste, ale często zapominamy, że próżnia ma wewnętrzny obwód o określonej średnicy. Próba odkurzania zbyt grubych gruzu szybciej wypełni nasze zbiorniki i może spowodować zatkanie wnętrza naszego odkurzacza.
 2. Czyszczenie zbiornika. Jedną z głównych zalet odkurzaczy bezworkowych jest to, że ich zbiornik i filtr można myć, zawsze zgodnie z tą metodą: przy odłączonym odkurzaczu wyjmij zbiornik, a w zamian wyjmij filtr. Zbiornik można myć gorącą wodą, skupiając się na rogach i szczelinach. Filtr, czasami składający się z dwóch części, nie zawsze musi być zmywalny. W każdym przypadku i kiedy tak jest, szczotkowaniem lub dobrym myciem tylko wodą gwarantujemy, że jest czysty. Niezwykle ważne jest, aby wszystkie umyte części były w 100% suche przed ponownym złożeniem ich w naszej próżni.

Zwróć uwagę na poziom naładowania baterii. Wszystkie akumulatory mają szacunkową żywotność i liczbę ładowań. Z tego powodu, a także jeśli twój sprzęt nie ma kabli, zawsze zaleca się uważne zapoznanie się z zaleceniami producenta dotyczącymi ich baterii, ponieważ czasami podają oni ważne zalecenia dotyczące żywotności baterii.

Jakie są alternatywy dla odkurzacza bezworkowego?Główną alternatywą dla odkurzaczy bezworkowych są odkurzacze workowe. Do tego odkurzacze dwufunkcyjne, którymi odkurzasz i mopujesz, a nawet tradycyjne mopy do użytku ręcznego.

kryteria zakupu

Abyś mógł podjąć lepszą decyzję, podsumowaliśmy aspekty, które powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie odkurzacza bezworkowego.

 1. Moc

 2. Pojemność
 3. Hałas
 4. Zrównoważony rozwój
 5. Waga

 

Dodaj komentarz
To warto też przeczytać

W jaki sposób nadać kuchni nietuzinkowego wyglądu poprzez listwy wykończeniowe?

Nie jest tak łatwo wybudować dom. Prace związane z tym są nadzwyczaj…

Pompa ciepła – na jakie korzyści możesz liczyć?

Prawidłowo będzie właściwie przygotować się do zakupów, jakie mamy dokonać. Należy na…

Obszernie wyposażony punkt sprzedaży ze sprzętem dla rolników oraz do wykorzystania w ogrodach

PRIDESKLEP.PL to obszernie zaopatrzony punkt sprzedaży ze sprzętem rolniczym i do wykorzystania…

Dlaczego należałoby zainwestować w fotowoltaikę?

W ciągu kilku ostatnich lat gloria fotowoltaiki znacznie wzrosła zarówno w Polsce,…