Coraz częściej zauważalna jest tendencja do wymiany starych, mało wydajnych kotłów na oryginalne rozwiązania technologiczne pozwalają zaoszczędzić pokaźną ilość energii cieplnej. Energooszczędność nowych systemów grzewczych idzie bezpośrednio w parze z oszczędnością środków finansowych. Porównując pracę starych kotłów z odkrywczymi, wzbogaconymi nowinkami z obrębu technologii grzewczych bez trudu widać różnicę w ilości spalanego materiału.

Obojętnie od tego czy opalanie odbywa się z przeznaczeniem węgla, drzewa, oleju opałowego lub gazu, innowacyjnego techniki w każdym z przypadków wykazują znaczną oszczędność środków opałowych. Kłopot pojawia się w czasie, kiedy tak właściwie wstawiając innowacyjny kocioł należy go powiązać ze starym, nagminnie krzywym systemem kominowym.

W takiej sytuacji najważniejszym rozwiązaniem są elastyczne wkłady kominowe – piece wolnostojące. Kielichowe łączenia stalowych, żaroodpornych blach elastycznych wkładów kominowych są okazałym udogodnieniem dla wszystkich tych, jacy po zamontowaniu współczesnego kotła pragną go ekspresowo połączyć z leciwą instalacją odprowadzającą spaliny. Sztampowe kominy wykonane z cegieł nie spełniają norm bezpieczeństwa wypływających z prawa budowlanego. Każdy komin niezależnie do jego przeznaczenia i sylwetki ma obowiązek być dodatkowo zabezpieczony dobrymi wkładami gwarantującymi swobodne odprowadzanie substancji spalania na zewnątrz. Rodzaj zastosowanego wkładu kominowego zależy od przeznaczenie instalacji i rodzaju materiału opałowego.

W systemach opalanych drzewem muszą być użytkowane wkłady kominowe wykonane ze stali żaroodpornej. Wysokie temperatury spalania drewna na komin nieposiadający odprowadzenia przeprowadzonego z materiałów odpornych na zwłaszcza wysokie temperatury szybciej niszczeje. Jakikolwiek dzisiejszy wkład kominowy, to dodatkowo gwarancja bezpieczeństwa wynikająca ze szczelność całości instalacji. Odnosi się to w takim samym stopniu do wkładów żaroodpornych, kwasoodpornych oraz emaliowanych. Sztampowe kominy nieposiadające nowoczesnych systemów odprowadzających spaliny są w stanie być pod tym względem wadliwe, stwarzając zagrożenie dla dobrego samopoczucia i życia człowieka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To warto też przeczytać

Atuty które wynikają z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Oferta agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się profesjonalnie, a więc wielu zleceniodawców zdecydowanych…

W jaki sposób przygotować usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym odbiorcom?

Wiele zaczyna się od zebrania z kontrahentem i ustalenia układów usługi gastronomicznej.…