Na kompletnym świecie hotelarze inwestują miliony dolarów w to, żeby ich hotele proponowały swoim klientom jakość na prawdziwie królewskim poziomie. Tak jak choćby hotele w atrakcyjnych Emiratach Arabskich, w Dubaju. Tam perfekcyjne hotele oferują swoim gościom luksus, jakiego nie zaznają nigdzie indziej. Wobec tego z jakiej przyczyny ktoś, kto otworzy mniejszy hotel czy jakikolwiek inny będzie miał prawo nazwania przed w pewnych momentach swojego hotelu razem na przykład z pięcioma gwiazdkami. Prawo to prawo, każdy powinien być wobec niego równy.

Oprócz tego ważne jest też to jaki poziom konkurencji panuje na danym terenie pod względem infrastruktury hotelarskiej. Jeśli w okolicy jest wielka ilość hotelów, to na pewno największą ilość gwiazdek będzie niezwykle ciężko uzyskać. Chociażby z racji tego, że hotel obok stworzonego przez nas będzie miał poprawniejsze pokoje dzięki temu, iż kupi do nich droższe łóżka, będzie miał z góry poprawniejszą ocenę komisji. W związku z tym będziemy musieli się o wiele bardziej postarać w dekorowaniu i meblowaniu naszego hotelu.

Niewątpliwie zmiana oceny komisji nie jest podejmowana z dnia na dzień. Oznacza to, iż jeżeli hotel nasz nie będzie na tyle właściwy, aby pozyskać na przykład cztery gwiazdki, to będziemy mieli określony czas na to, aby polepszyć ocenę w całej skali – z pewnością w tym pomoże system rezerwacji typu https://calendesk.com/pl/
. Nie możemy niemniej jednak po paru godzinach od wyjścia komisji z naszego hotelu, zadzwonić do niej oraz poprosić o ponowną ocenę natychmiast. Oprócz tego, jako posiadacze hotelu musimy nie zapominać, że utrzymywanie właściwych kontaktów z pracownikami komisji, urzędu skarbowego czy sanepidu jest bardzo wskazane. Nie mówimy tu o łapówkarstwie.

Mimo to wiemy, że kiedy jesteśmy dla kogoś mili i serdeczni, to taka osoba z pewnością nam się odwdzięczy w przyszłości. Powróćmy niemniej jednak do gwiazdek oraz hotelowych standardów. W każdym kraju panuje inna charakterystyka konkretnej liczby gwiazdek. Stąd właśnie nieraz wynikają różnice hotelowe. Jeden hotel znajdujący się w jednym z niedużych włoskich kurortów ma okazję posiadać trzy gwiazdki. Hotel odnajdujący się w Polsce może również posiadać trzy gwiazdki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To warto też przeczytać

Atuty które wynikają z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Oferta agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się profesjonalnie, a więc wielu zleceniodawców zdecydowanych…

W jaki sposób przygotować usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym odbiorcom?

Wiele zaczyna się od zebrania z kontrahentem i ustalenia układów usługi gastronomicznej.…

Holowanie auta do warsztatu – pomoc w czasie trasy

Dla wielu pań taka maszyna, jaką jest samochód, jest czymś kompletnie niezrozumiałym…

Jakim sposobem rozwiązywać własne kłopoty – kilka sprawdzonych porad

Gdy konstruujemy lokal mieszkalny, to w pewnym momencie stajemy przed przymusem wykonania…