Obiekty ofiarowane do użytku dziecięcego muszą przejść ciąg testów, aby zostać dopuszczone do sprzedaży. Atest to dokument umacniający przymiotniki danego przedmiotu pod kątem jego przeznaczenia. Można je podzielić, jeśli chodzi o zabawki, na dotyczące pojedynczych grup dobrych dla różnych przedziałów wiekowych. Zabawki dla niemowlaków powinny być w kontrastowych odcieniach, maja niejednokrotnie namalowaną wyraźną twarz oraz zróżnicowaną fakturę.

Całkowicie niedopuszczalne są jakiekolwiek szczegóły dające się oderwać, albowiem dziecko zdołałoby je połknąć. Atesty dotyczą także informacji znajdujących się na etykiecie. Potrzebne jest napisanie od jakiego wieku wolno się zabawką bawić, do tego instrukcja obsługi w języku polskim, ujawnienie umiejętności, jakie dziecko musi posiadać by się czymś bawić. Najbezpieczniejsze zabawki posiadają w Polsce certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, w następstwie tego ostrożnie wolno je sprezentować swojemu maleństwu – wypróbuj tablice sensoryczne. Zabawka igraszce nie równa. Nie chodzi wyłącznie o kształt oraz sposób używania w zabawie, niemniej jednak również wiek, w jakim się nią bawimy.

W następstwie tego zabawki mają wskazanie śladowego wieku dziecka, jakiemu wolno się czymś bawić. Najmłodszych oznaczenie chroni przed zabawą przedmiotami, jakie mogą im zaszkodzić, np. obejmujących ruchome, małe elementy lub odrywane części. Starsze dzieci są odróżniane na podstawie zwykłych dla wieku umiejętności ruchowych oraz psychicznych. Właśnie dlatego jedne zabawki pobudzają znacznie bardziej takie zręczności jak mowa i pismo, w trakcie gdy inne koncentrują się na ćwiczeniu stabilności pamięci.

Słuszne oznaczenia wiekowe powinny znajdować się również na wszelkiego rodzaju filmach, grach komputerowych, programach multimedialnych, tak aby dojrzały kupujący zawsze zdawał sobie sprawę z treści, jakie niosą. Pomimo iż dorosłych nie dotyczy już żadne wskazanie, to są gry, które przyciągają duże ich grono. Wystarczy jedynie zerknąć na sukces scrabble lub twistera, dziś obecnych na coraz większej liczby imprez, nie mówiąc już o konsolach dla dużych chłopców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To warto też przeczytać

Atuty które wynikają z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Oferta agencji interaktywnej Ajmer prezentuje się profesjonalnie, a więc wielu zleceniodawców zdecydowanych…

W jaki sposób przygotować usługę cateringową oraz robić reklamę catering dietetyczny własnym odbiorcom?

Wiele zaczyna się od zebrania z kontrahentem i ustalenia układów usługi gastronomicznej.…

Marki, jakie sprzedają własne wyroby w Kopalni Zdrowia

Marki, które oferują własne wyroby w Kopalni Zdrowia to firmy warte uwagi.…