Wczytuję dane...

Jak zrobić płyn do dużych baniek mydlanych?

Jak zrobić płyn do dużych baniek mydlanych?

Płyn do dużych baniek mydlanych to niewątpliwie ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych :) Puszczanie baniek mydlanych na wolnym powietrzu, niejednokrotnie przyciągnęło Twoją uwagę, ale czy sam próbowałeś wziąć sznurki do dużych baniek mydlanych do ręki i samodzielnie zrobić mega bańkę?

Zapewne widziałeś animatorów, wolnych strzelców i profesjonalne pokazy baniek mydlanych, podstawą do robienia baniek jest płyn do dużych baniek mydlanych.

Większość pokazów baniek mydlanych odbywa się na płynach profesjonalnych, wykonanych w zakładach produkujących płyny i akcesoria do baniek mydlanych. Są również sytuacje w których płyn jest przygotowany metodą „domową” :)

Płyn do dużych i małych baniek mydlanych

Jaka jest różnica, między profesjonalnym płynem, a takim przygotowanym metodą chałupniczą? Podstawowa różnica to powtarzalność. Płyn przygotowany w warunkach domowych nie gwarantuje powtarzalności receptury, ponieważ jest przygotowany zwykle w małych ilościach. Natomiast producent wytwarza jednocześnie dużą partię produktu, tym samym mamy gwarancję, że niezależnie od okresu w sezonie płyn do baniek będzie miał te same właściwości.

Kolejną różnicą jest podstawowy składnik płynu do dużych baniek mydlanych – woda. Wbrew pozorom w różnych miejscach nawet danego miasta, woda może różnić się znacząco, a jej twardość i pH ma decydujący wpływ na tworzenie się filmu, tzw. spłonki, która wpływa na możliwość wykonania dużej bańki mydlanej czy też tunelu z bańki.

Kolejną kwestią jest szczelność opakowania w którym płyn do baniek mydlanych, jest przechowywany. Producent zapewnia odpowiednią szczelność pojemnika, co ma wpływ na termin przydatności do użycia. Brak szczelności opakowania ma wpływ na szybszą degradację mieszanki, stąd warto rozważyć, również tę kwestię.

Akcesoria do baniek mydlanych

Profesjonalny płyn do baniek mydlanych produkowany przez producentów, można używać do różnych urządzeń typu: sznurki do dużych baniek, pistolety do baniek, kosiarki do baniek mydlanych, ma to dużą zaletę ponieważ receptura jest przygotowana w taki sposób aby płyn był gotowy do użycia, bez ingerencji w jego skład.

Podsumowując, pewne zalety – szczególnie kosztowe, ma robienie płynu do dużych baniek mydlanych w warunkach domowych, jednak prawdziwą jakość, powtarzalność oraz gwarancję, można uzyskać jedynie na produktach wytwarzanych przez profesjonalnych producentów płynu do dużych baniek mydlanych.